DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Наукові видання >
Філологічні науки >
2013(15) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/3556

Название: Прислівники сучасної української мови в системному семантичному, формально- і семантико-синтаксичному представленні
Авторы: Степаненко, М.І.
Ключевые слова: рецензія
Issue Date: 2013
Издатель: Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка
Краткий осмотр (реферат): Одним із важливих чинників, що вможливлює поступ у лінгвістиці, є дослідницька переорієнтація відповідно до вимог часу на сутність мовних явищ, домінанту якихось їхніх критеріїв. Яскравий приклад цього – рецензована монографія Анатолія Висоцького, у якій зроблено успішну спробу визначення сфери синтаксичного вживання семантико-синтаксичних розрядів та семантичних груп прислівників на теоретичних засадах новітньої функціональної граматики. Створити цілісну картину функціональної сфери прислівника в українській літературній мові Анатолієві Васильовичу допомогло граматичне вчення Івана Вихованця. Відомо, що цей український дослідник розширив і переструктурував параметри класифікації частин мови. За визначальні критерії виділення лексико-граматичних класів слів він узяв на паритетних умовах морфологічну та синтаксичну ознаки й цим самим дистанціювався від традиційної класифікації, згідно з якою синтаксичній ознаці, як і лексико-семантичній, відведено допоміжну роль на основному морфологічному тлі. Стосовно специфічних характеристик прислівника, то найважливішою слід уважати ту, що він різко контрастує з іншими частинами мови своїми синтаксичними функціями і синтаксичними позиціями. Це положення, а також інше – вирізнення у прислівниковому обсязі за семантико-синтаксичними критеріями обставинно-атрибутивних прислівників, мотиватами яких є прикметники і їхні граматичні особливості, власне-обставинних прислівників, що корелюють із семантико-синтаксичними відношеннями обставинних складнопідрядних речень, прислівників міри і ступеня, що фокусують у собі обставинні ознаки, – міцно й відразу ввійшли до наукового вжитку.
Описание: Рец. на кн. : Висоцький А.В. Синтаксична сфера прислівника в українській літературній мові : монографія / А.В. Висоцький. – К. : Видавничий дім Дмитра Бураго, 2013. – 328 с.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/3556
Appears in Collections:2013(15)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Stepanenko.pdf270,55 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback