DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Природничих наук та менеджменту >
Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
21 Каришинські читання >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/9325

Название: Передумови актуалізації в практиці вітчизняної педагогічної освіти прогресивних ідей А.С. Макаренка щодо розвитку педагога-професіонала
Авторы: Ткаченко, А.В.
Ключевые слова: Макаренко Антон Семенович
ідеї А.С. Макаренка у вітчизняній системі підготовки вчителя
авторська концепція педагогічної майстерності А.С. Макаренка
педагогічна освіта
педагог-професіонал
Issue Date: 2014
Краткий осмотр (реферат): Цілком закономірно, що в процесі вивчення особливостей макаренківської концепції професійного розвитку особистості не можна обійти одну із найбільш принципових проблем в оцінці будь-якої педагогічної системи – міру її соціальної життєздатності, тобто відтворюваності в умовах іншої, зокрема сучасної, освітньої практики. Несприйнятливість освіти 1920–30-х років до багатьох макаренківських педагогічних ініціатив ще не дає підстав для песимістичних висновків. Принаймні приклади творчого опрацювання ідей видатного педагога в умовах нашого часу дають достатньо обнадійливі результати. У всій багатовимірній спадщині А. С. Макаренка для нас особливо цінною видається авторська концепція педагогічної майстерності як найбільш завершена і концентрована форма його професіогенетичного досвіду. Як відомо, в останні роки життя вчений висловив декілька прогностичних ідей щодо модернізації системи підготовки вчителя-вихователя. Усвідомлюючи недоліки програм практичної підготовки педагогів у вітчизняних ВНЗ, А. С. Макаренко неодноразово демонстрував своє критичне ставлення до них. Наприклад, ще 15 вересня 1927 року, під час обговорення на засіданні ОКДД кадрових проблем Трудового дитячого корпусу Харківського округу, він говорив, що “педагогами треба вважати осіб, які знають педагогічну роботу, але не тих – які лише мають диплом”.
Описание: Ткаченко А. В. Передумови актуалізації в практиці вітчизняної педагогічної освіти прогресивних ідей А.С. Макаренка щодо розвитку педагога-професіонала / А. В. Ткаченко // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Методика навчання природничих дисциплін у середній та вищій школі» (XXІ КАРИШИНСЬКІ ЧИТАННЯ) (м. Полтава, 29-30 травня 2014 р.) / За заг. ред. проф. М.В. Гриньової. – Полтава, 2014. – С. 242-243.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/9325
Appears in Collections:21 Каришинські читання

Files in This Item:

File Description SizeFormat
149.pdf321,97 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback