DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Наукові видання >
Педагогічні науки >
2017(68) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/8504

Название: Духовнопедагогічні ремінісценції проторенесансного руху «DEVOTIO MODERNA» у формуванні ціннісносмислового універсуму педагогічної системи ордену єзуїтів
Авторы: Лавріненко, О.
Ключевые слова: орден єзуїтів
Товариство Ісуса
педагогічна система
«Devotio Moderna»
духовно-педагогічні цінності
дидактично-виховні смисли
проторенесансний рух
християнський гуманізм
релігійно-етичне вчення
Фома Кемпійський
Ігнатій Лойола
Issue Date: 2017
Издатель: Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка
Краткий осмотр (реферат): Стаття присвячена концептуальному аналізові впливу етико-антропологічних і духовно-педагогічних ідей пізньосередньовічного релігійно-просвітницького руху «Devotio Moderna» («Нове благочестя») на формування аксіологічних та онтологічних засад педагогічної системи ордену єзуїтів. У центрі уваги автора проторенесансні витоки таких єзуїтських педагогічних пріорітетів як індивідуалізація дидактично-виховних методів, етико-моральна орієнтація моделювання педагогічного середовища, положення про особистісні зусилля та духовну активність як шлях формування і самовиховання молоді, звеличення й розбудову талантів і здібностей учнів, єдність індивідуального та колективного в організації освітньо-виховного процесу. Автор дійшов висновку про те, що духовно-педагогічні вектори «Нового благочестя» відіграли вагому роль у формуванні педагогічної ідентичності Товариства Ісуса, у ціннісно-смисловій основі якої було поставлено християнсько-гуманістичні магістралі активної духовності, індивідуального благочестя і педагогіки молитви.
Описание: Лавріненко О. Духовнопедагогічні ремінісценції проторенесансного руху «DEVOTIO MODERNA» у формуванні ціннісносмислового універсуму педагогічної системи ордену єзуїтів / О. Лавріненко // Педагогічні науки : зб. наук. праць / гол. ред. М. І. Степаненко ; Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка. – Полтава, 2017. – Вип. 68. – С. 98-104.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/8504
Appears in Collections:2017(68)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Lavrinenko.pdf235,17 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback