DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Наукові видання >
Історична пам'ять >
2017(36) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/8078

Название: Європейська суспільно-педагогічна думка XVI-XVIII століть у духовних і навчальних практиках орденських студій Товариства Ісуса
Авторы: Лавріненко, О.А.
Ключевые слова: колегіум
педагогічний досвід
педагогічна майстерність
Реформація
гуманізм
єзуїтська педагогіка
орден єзуїтів
особистість учителя
Issue Date: 2017
Издатель: Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка
Краткий осмотр (реферат): У статті проаналізовано розвиток суспільно-педагогічних ідей провідних європейських мислителів і педагогів XVI-XVIII століть в ідейно-смислових та організаційно-педагогічних засадах духовних і навчальних практик в орденських колегіумах католицького Товариства Ісуса. Порушена тема розглядається крізь призму професійно-педагогічної майстерності учителів-єзуїтів. Автор осмислює шляхи реалізації провідних тогочасних суспільно-педагогічних ідей (Ренесансу, християнського гуманізму, Реформації, католицького Відродження) у єзуїтських навчально-виховних практиках, розкриває особливості діяльності єзуїтських шкіл і визначає роль єзуїтського наставника-вчителя у вихованні та освіті ранньомодерної європейської молоді. Визначено спадщину Карла Барромео, Йосипа Калазенци, Вольфганга Ратіха, Шарля Роллена, Августа Франке та акцентовано увагу на теоретичних догмах і практичних порадах представників ідеологічних течій гуманізму та Реформації, чиє надбання сповідували представники єзуїтської педагогіки. Зроблено висновок про причетність учителів-єзуїтів до реалізації гуманістичних ідей та запровадження суспільно-педагогічних ініціатив, що відіграли значну роль в історії європейської цивілізації модерну.
Описание: Лавріненко О. А. Європейська суспільно-педагогічна думка XVI-XVIII століть у духовних і навчальних практиках орденських студій Товариства Ісуса / О. А. Лавріненко // Історична пам'ять : наук. зб. / ред. М. І. Степаненко ; Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка. – Полтава, 2017. – Вип. 36. – С. 59-70.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/8078
Appears in Collections:2017(36)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Lavrinenko.pdf301,57 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback