DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Природничих наук та менеджменту >
Кафедра ботаніки, екології та методики навчання біології >
Статті >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/19587

Название: Роль представників родів ORTHOTRICHUM HEDW. ТА NYGOLMIELLA HOLMEN & E. WARNCKE в утворенні мохових угруповань урбоекосистем
Авторы: Гапон, Ю.В.
Гапон, С.В.
Фельбаба-Клушина, Л.М.
Ключевые слова: мохи
урбоекосистема
рослинний покрив
мохові угрупування
Issue Date: 2021
Краткий осмотр (реферат): Моховий покрив в урбоекосистемах є складовою частиною загального рослинного покриву і відіграє помітну роль в його формуванні. Окремі родини бріобіонтів та їх представники демонструють різну фітоценотичну активність при формуванні мохових угруповань. Вони заслуговують на детальне вивчення і є об’єктом сучасних бріологічних досліджень. Тому метою нашої роботи і було вивчення епіфітних мохових угруповань, які сформовані видами мохів родів Orthotrichum та Nygolmiella на прикладі двох урбоекосистем: міста Полтави (Полтавська обл.) та міста Ужгорода (Закарпатська обл.). За останні десятиліття зміни клімату та, особливо, збільшення тривалості посухи в літні місяці на Закарпатській низовині, де розташоване місто Ужгород, посилюють виразність природних умов, що характеризують лісостепову зону, в якій знаходиться м. Полтава.
Описание: Гапон Ю. В., Гапон С. В., Фельбаба-Клушина Л. М. Роль представників родів ORTHOTRICHUM HEDW. ТА NYGOLMIELLA HOLMEN & E. WARNCKE в утворенні мохових угруповань урбоекосистем. Актуальні проблеми бріології та її перспективи / Матеріали міжнародної наукової конференції, присвяченої 120-річчю від дня народження члена-кореспондента АН УРСР, професора Андрія Созонтовича Лазаренка (25 листопада 2021 р., Львів, Україна). Львів, 2021. С. 56-60.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/19587
Appears in Collections:Статті

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Гапон_Гапон_Фельбаба.pdf411,27 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback