DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Наукові видання >
Педагогічні науки >
2021(78) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/18522

Название: Організація підготовки вчителів фізичної культури до формування здорового способу життя школярів засобами фізичної культури
Авторы: Денисовець, Т.М.
Квак, О.В.
Ключевые слова: здоров’я
здоровий спосіб життя
учні
вчитель фізичної культури
здоров’язбережувальне освітнє середовище
засоби фізичної культури
Issue Date: 2021
Краткий осмотр (реферат): У статті проаналізовано та обґрунтовано, що здоров’я людини є найвагомішою соціальною цінністю і тісно пов’язане з фундаментальним правом особистості на фізичне, духовне, соціальне благополуччя в умовах максимальної тривалості активного життя. Здоров’я потрактовуємо як комплексно-цілісний, різновекторний динамічний стан, що проявляє поступ у процесі реалізації генетичного потенціалу в контексті конкретного соціального й екологічного середовища і дає змогу людині різною мірою зреалізовувати її важливі біологічні й соціальні функції. Визначено, здоровий спосіб життя майбутнього вчителя фізичної культури репрезентує систему сформованих теоретичних умінь і практичних навичок щоденної поведінки, функціональним спрямуванням якої є збереження і зміцнення власного здоров’я у різних його проявляннях (фізичне, психічне, моральне, духовно-соціальне, професійне), дотримання важливих провідних настанов щодо здійснення педагогічної діяльності, яка ґрунтується на організації освітнього процесу з урахуванням формування здоров’язберігальних умінь. Ґрунтовно проаналізовано рівень розробленості питання стосовно підготовки учи- телів фізичної культури до формування здорового способу життя учнівської молоді в освітній царині. Детально розкрито сутність поняття «здоровий спосіб життя», охарактеризовано особливості його формування в школярів різних вікових категорій. Визначено структуру готовності вчителя фізичної культури до організації й впровадження здоров’язбережувальної діяльності, провідними компонентами якої, на наш погляд, є: мотиваційний, когнітивний, діяльнісний, оздоровчий, рефлексивний. Схарактеризовано основні рівні сформованості готовності вчителя фізичної культури до організації здоров’язбережувальної діяльності – високий, достатній, базовий, елементарний. Встановлено, що готовність вчителя фізичної культури до організації здоров’язбережувальної діяльності є результатом комплексної підготовки до професійного виконання ролі педагога, організатора, модератора здоров’язбережувального, фізкультурно-оздоровчого, спортивно-масового процесу в закладі освіти. Вчитель повинен креативити здоров’язберігальну культуру та здоровий спосіб життя учнів і активно долучатися до створення здоров’язбережувального освітнього середовища.
Описание: Денисовець Т. М., Квак О. В. Організація підготовки вчителів фізичної культури до формування здорового способу життя школярів засобами фізичної культури. Педагогічні науки : наук. журн. Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка. 2021. Вип. 78. С. 126-130.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/18522
Appears in Collections:2021(78)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
DENYSOVETS.pdf141,73 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback