DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет природничих наук та менеджменту >
Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
Гуманістичні орієнтири професійного становлення вчителя: макаренківська традиція і місія Нової української школи >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/18019

Название: Педагогіка нового століття в умовах боротьби по усуненню шкідливих звичок: алкоголізму, паління та наркоманії
Авторы: Пашко, Л.Ф.
Колос, Ю.З.
Василець, Ю.В.
Ключевые слова: педагогіка
шкідливі звички
алкоголізм
Мохненко Генадій
Непедагогічна поема
Республіка Пілігрим
підліток
сирота
Issue Date: 2021
Краткий осмотр (реферат): Гуманістичні виміри педагогіки нового століття передбачають виховання активної особистості, здатної до створення і реалізації власного життєвого проєкту. Витоки гуманістичної педагогіки започатковані в системі А.С. Макаренка, філософські основи якої досить багатогранні. Педагогіка А.С. Макаренка формувалася під впливом філософії А. Бергсона, Ф. Ніцше, А. Шопенгауера та ін. Однією з головних його педагогічних ідей було виховання особистості в колективі і через колектив. В основу вихованої системи було покладено посильну працю дітей різного віку, систему перспектив розвитку і життєдіяльності для колективу і для кожного, професійне самовизначення і вибір професії. Отже, саме гуманістичні виміри цієї педагогіки дали можливість її широкого застосування у всіх закладах освітньої сфери. До них належать: – радість життєдіяльності і спілкування в колективі; – задоволення, натхнення та ентузіазм у процесі трудової діяльності; – радість участі у святкуванні суспільних видатних подій, що відбувались в колективі; – інтерес і захоплення театром, спортом, туристичними походами, змаганнями; – радісно-піднесений настрій як стиль життя і умова щастя, та ін.
Описание: Пашко Л. Ф., Колос Ю. З., Василець Ю. В. Педагогіка нового століття в умовах боротьби по усуненню шкідливих звичок: алкоголізму, паління та наркоманії // Гуманістичні орієнтири професійного становлення вчителя: макаренківська традиція і місія Нової української школи : матеріали ХХ Міжнар. Наук.-практ. Конф. (м. Полтава, 11-12 березня 2021 р.). «Управлінська майстерність керівника навчального закладу», «Управління проєктами у сфері науки, освіти, інновацій та інформатизації», «Управління інноваційною діяльністю в освіті та у виробництві» : матеріали Всеукр. Наук.-практ. Семінарів (м. Полтава, 11-12 березня 2021 р.) / за ред. М. В. Гриньової. Полтава : ПП «Астрая», 2021. C. 192-195.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/18019
Appears in Collections:Гуманістичні орієнтири професійного становлення вчителя: макаренківська традиція і місія Нової української школи

Files in This Item:

File Description SizeFormat
68.pdf356,86 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback