DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Природничих наук та менеджменту >
Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
28 Каришинські читання >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/17737

Название: Він дарував радість людям від закоханості у Віоли або Іоганн Вольфганг Гете: де б він не ходив, всюди розквітали квіти
Авторы: Логойда, І.М.
Хілінська, Т.В.
Ключевые слова: Іоганн Вольфганаг Гете
полтавська школа «Паросток»
Issue Date: 2021
Краткий осмотр (реферат): Для безсмертя Гете достатньо було б і того, що він був поетом (збірка його творів 143 томів), але для нього, щедро наділеного універсальним інтелектом та захопленого різноманітними видами діяльності на основі багаточисленних інтересів, цього було замало. Тарас Шевченко називав Гете «великим», знав та любив його твори, особливо «Фауста». Невтомним популяризатором Гете був і Іван Франко. Після революції 1917 року твори Гете перекладали Максим Рильський, Микола Терещенко, Дмитро Загул, Василь Стус та інші. Перший повний переклад «Фауста» здійснив Микола Лукаш. Карел Чапек, чеський письменник, влучно писав: «Гете поет. Гете природодослідник. Гете драматург. Гете радник двору. Гете малювальник. Гете мислитель. Гете археолог Гете класик. Гете громадянин світу. Гете людина. Гете прожив 82 роки. Завжди дотримувався здорового способу життя: не пив, не палив, їв здорову їжу.
Описание: Логойда І. М., Хілінська Т. В. Він дарував радість людям від закоханості у Віоли або Іоганн Вольфганг Гете: де б він не ходив, всюди розквітали квіти // Методика навчання природничих дисциплін у середній та вищій школі (ХХVIІІ Каришинські читання) : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., (Полтава, 27-28 трав. 2021 р.) / за ред. М. В. Гриньової ; НАПН України, Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка, Ін-т пед. освіти та освіти дорослих НАПН України [та ін.]. – Полтава : Астрая, 2021. – С. 208-209.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/17737
Appears in Collections:28 Каришинські читання

Files in This Item:

File Description SizeFormat
84.pdf138,49 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback