DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Наукові видання >
Біологія та екологія >
2020(1-2) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/17492

Название: Формування кореляційних зв’язків між біохімічними параметрами цукрового діабету типу 2 та захворювань печінки, як маркерів печінкової інсулінорезистентності
Авторы: Дьомшина, О.О.
Резяпов, А.Ю.
Ключевые слова: кров
інсулінорезистентність
ліпідний обмін
печінкові ферменти
коефіцієнт Пірсона
Issue Date: 2020
Краткий осмотр (реферат): Представлено результати кореляційного аналізу між біохімічними показниками цукрового діабету типу 2 та маркерами енантіостазу печінки серед населення м. Дніпро загальною кількістю 400 осіб, по 200 чоловіків та жінок. Пацієнти були поділені на дослідні вікові групи: 1 – 21-45 повних років; 2 – 46-55 повних років; 3 – 56-64 повних років; 4 – 65 повних років і старше. Визначення біохімічних маркерів вуглеводного, ліпідного обмінів і печінкового профілю проводили кінетичним, колориметричним, хемілюмінесцентним методами та методом високоефективної рідинної хроматографії. Встановлено кореляційні зв’язки, які характеризують особливості формування типів інсулінорезистентності за цукрового діабету типу 2 в чоловіків і жінок, що впливає на обмінні процеси основних енергоносіїв. Сильний прямий кореляційний зв’язок високого ступеню значущості між індексом НОМА та біохімічними показниками енантіостазу печінки свідчить про формування печінкової інсулінорезистентності в чоловіків у віці 21 роки, у жінок після 65 років. Встановлено, що у чоловіків у віці 21-45 років розвивається печінкова інсулінова резистентність зі змінами ліпідного обміну в жировій тканині, у жінок цієї ж вікової групи – інсулінова резистентність жирової тканини зі змінами ліпідного обміну в печінці. За результатами кореляційного аналізу встановлено, що найбільш уразливою ділянкою печінки за цукрового діабету типу 2 є печінкова тріада, що супроводжується підвищенням активності γ-глутамілтрансферази у 3-4 рази та сильними зв’язками високого ступеню значущості з концентрацією інсуліну, індексом НОМА. Коефіцієнт атерогенності має достовірну діагностичну значимість тільки для жінок вікових груп 21-45 років та старше 65 років, що підтверджено кореляційними зв’язками.
Описание: Дьомшина О. О., Резяпов А. Ю. Формування кореляційних зв’язків між біохімічними параметрами цукрового діабету типу 2 та захворювань печінки, як маркерів печінкової інсулінорезистентності. Біологія та екологія : наук. журн. Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка. Полтава, 2020. Т. 6, № 1-2. С. 82-91.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/17492
Appears in Collections:2020(1-2)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Dyomshyna.pdf246,35 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback