DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Наукові видання >
Філологічні науки >
2020(33) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/16750

Название: Екфразис і метаекфразис в есе Джуліана Барнса про картину Теодора Жеріко «Пліт медузи»: когнітивно-поетологічний аналіз
Авторы: Луньова, Т.В.
Ключевые слова: когнітивна поетика
мистецький твір
екфразис
метаекфразис
есе
Issue Date: 2020
Краткий осмотр (реферат): Статтю присвячено вивченню когнітивно-поетологічного ракурсу взаємодії екфрастичних та метаекфрастичних контекстів в есе Джуліана Барнса про живописне полотно Теодора Жеріко «Пліт медузи». Запропоновано використовувати термін «метаекфрастичний контекст» на позначення таких фрагментів есе, які, не будучи безпосереднім екфрастичним описом картини, мають тісний смисловий зв’язок з екфрастичними описами. У дослідженні застосовано методологічний апарат когнітивної поетики. У результаті аналізу з’ясовано, що смислову взаємодію екфрастичних та метаекфрастичних контекстів у тексті есе забезпечують такі лінгвокогнітивні й лінгвопоетологічні засоби як діалогічність, гіпотетична модальність та концептуальна метафора.
Описание: Луньова Т. В. Екфразис і метаекфразис в есе Джуліана Барнса про картину Теодора Жеріко «Пліт медузи»: когнітивно-поетологічний аналіз / Т. В. Луньова // Філологічні науки : наук. журн. / Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка. – 2020. – Вип. 33. – С. 75-82.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/16750
Appears in Collections:2020(33)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
LUNYOVA.pdf157,3 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback