DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Природничих наук та менеджменту >
Кафедра біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
Біорізноманіття: теорія, практика, формування здоров'язбережувальної компетентності у школярів (2020) >

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/15695

Назва: Роль мохоподібних в утворенні рослинного покриву природних та урбоекосистем
Автори: Сагайдак, В.Р.
Ключові слова: рослини
мохоподібні рослини
урбоекосистема
мохи
моховий покрив
флора України
Дата публікації: 2020
Короткий огляд (реферат): Майже скрізь – і в лісі, і в степу, і в пустелі, і на скелях, і на луках – жива рослинна маса мохоподібних, відносно інших вищих рослин, складає мізерний відсоток. Винятком є лише болота, а особливо торфово-сфагнові, пустелі з Tortula desertorum Hedw. та деякі типи тундр. Однак і в тому і в іншому випадку кількість фітомаси є невеликою. Наприклад, в порівнянні з лісом сфагнове болото дає фітомаси на багато сотень і тисяч разів менше, а ще мізернішою вона є в пустелі. Отже, роль мохоподібних в утворенні органічної речовини та доповненні атмосфери вільним киснем є більш, ніж скромною. Проте значення будь-якої групи рослин не обмежується лише цим. Є ще безліч аспектів, в яких загальна маса має другорядне, але не менш важливе значення.
Опис: Сагайдак В. Р. Роль мохоподібних в утворенні рослинного покриву природних та урбоекосистем / В. Р. Сагайдак // Біорізноманіття: теорія, практика, формування здоров'язбережувальної компетентності у школярів та методичні аспекти вивчення у закладах освіти : матеріали Всеукр. наук.-практ. онлайн-конф. (присвячена пам’яті видатного вченого ботаніка П.Є. Сосіна) (30 жовтня 2020 р., м. Полтава) ; Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка / За заг. ред. проф. Гриньової М.В. Полтава, 2020. - С. 122-124.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/15695
Розташовується у зібраннях:Біорізноманіття: теорія, практика, формування здоров'язбережувальної компетентності у школярів (2020)

Файли цього матеріалу:

Файл Опис РозмірФормат
37.pdf101,02 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити
Перегляд статистики

Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

 

Valid XHTML 1.0! Програмне забезпечення DSpace Авторські права © 2002-2005 Массачусетський технологічний інститут та Х’юлет Пакард - Зворотний зв’язок