DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Історії та географії >
Кафедра всесвітньої історії та методики викладання історії >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
Країни Центральної, Східної та Південно-Східної Європи в історичному дискурсі Західної цивілізації >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14489

Название: Зміни природних ландшафтів в межах Центральної та Південно-Східної Європи
Авторы: Єрмаков, В.В.
Ключевые слова: Європа
природні ландшафти
Issue Date: 2020
Краткий осмотр (реферат): Регіон Центральної, Східної та Південно-Східної Європи характеризується високою заселеністю, давніми традиціями господарського освоєння і значним ступенем антропогенної перетвореності природних ландшафтів. Сучасні країни Центральної Європи у фізико-географічному плані відносяться до східної частини області середньовисотних гір Західної Європи та низовинної Середньоєвропейської рівнини. Мозаїчність рельєфу та значний вплив атлантичного океану зумовлюють особливості кліматичних умов та поширення ґрунтово-рослинного покриву. Для природних умов Середньоєвропейської рівнини були характерні широколистяні та мішані ліси на бурих лісових і підзолистих ґрунтах. Суцільні масиви важкопрохідних мішаних і широколистяних лісів, які у давній час вкривали усю дану територію, ще давні римляни називали герцинським лісом. Ці ліси тривалий час були перешкодою для проникнення із Південної Європи до її центральних та північних частин. Лише невеликі безлісні ділянки серед суцільного лісового покриву були приурочені до районів поширення лесових відкладів на Верхньорейнській і Полабській рівнинах та у Тюрингенському басейні. На лесах утворилися чорноземовидні ґрунти та існувала рослинність степового типу. Саме ці ділянки найпершими зазнали розорювання. Але сучасна картина рослинного покриву істотно відрізняється від тієї, що була характерна для регіону у давнину [1;2]. Зростаюче населення і розорювання нових ділянок земель призвели до прогресуючого скорочення лісів.
Описание: Єрмаков В. В. Зміни природних ландшафтів в межах Центральної та Південно-Східної Європи / В. В. Єрмаков // Країни Центральної, Східної та Південно-Східної Європи в історичному дискурсі Західної цивілізації : зб. матеріалів Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., (7 квітня 2020 року). - Полтава-Вітебськ, 2020. - С. 259-262.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14489
Appears in Collections:Країни Центральної, Східної та Південно-Східної Європи в історичному дискурсі Західної цивілізації

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Єрмаков.pdf367,78 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback