DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Комп'ютерних наук, математики, фізики та економіки >
Кафедра політекономії >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
Соціально-економічні, політичні та гуманітарні виміри національного та місцевого розвитку (2020) >

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14352

Назва: Трансформація зовнішньоекономічних відносин України з Китаєм
Автори: Дерід, І.О.
Ключові слова: зовнішня економіув
зовнішньоекономічні відносини
Україна
Китай
трансформація
Дата публікації: 2020
Короткий огляд (реферат): Китай – це країна із найбільшим за чисельністю населенням, із другим за розміром ВВП, країна лідер у сфері міжнародної торгівлі. Зокрема, за 2018 рік Китай експортував товарів та послуг на суму у 2,6 трлн дол. США, а імпортував на 2,5 трлн дол. США [1, с. 7]. Саме тому Китай є стратегічно важливим напрямком зовнішньої торгівлі України, одним із найбільш перспективних експортних ринків. Як відомо, з огляду на протиріччя, що загострилися між США та Китаєм, відкритість економіки Китаю трохи зменшилася. Торгівельні непорозуміння між США та Китаєм, як очікується, можуть призвести до більшої присутності на ринках цих країн товарів з третіх країн. А отже Україна також може цим скористатися. У 2018 р. експорт українських товарів до Китаю склав 2,2 млрд. дол. США, а імпорт – 7,6 млрд дол. США [1, с. 7]. На 2018 рік Китай серед країн, до яких Україна здійснює експорт товарів, знаходився на 6 місці за обсягом експорту (4,6 % українського експорту товарів), а серед країн джерел імпорту – на другому місці (13,3 % українського товарного імпорту) [2, c. 36]. Мінусом українського експорту до Китаю на даний момент є його недиверсифікованість. У ньому переважають мінеральні та сільськогосподарські продукти. І хоча за 20172018 роки відновилося зростання українського експорту до Китаю, однак його обсяги досі не досягли свого історичного максимуму, який спостерігався в 2013 році.
Опис: Дерід І. О. Трансформація зовнішньоекономічних відносин України з Китаєм / І. О. Дерід // Соціально-економічні, політичні та гуманітарні виміри національного та місцевого розвитку : зб. наук. ст. учасників другої Всеукр. наук.-практ. конф. / редкол. : С. В. Степаненко (голова ред.) та ін. - Полтава : ПНПУ імені В. Г. Короленка, 2020. - С. 75-79.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14352
Розташовується у зібраннях:Соціально-економічні, політичні та гуманітарні виміри національного та місцевого розвитку (2020)

Файли цього матеріалу:

Файл Опис РозмірФормат
Дерід.pdf233,96 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити
Перегляд статистики

Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

 

Valid XHTML 1.0! Програмне забезпечення DSpace Авторські права © 2002-2005 Массачусетський технологічний інститут та Х’юлет Пакард - Зворотний зв’язок