DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Комп'ютерних наук, математики, фізики та економіки >
Кафедра політекономії >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
Соціально-економічні, політичні та гуманітарні виміри національного та місцевого розвитку (2020) >

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14337

Назва: Питання глобалізації та антиглобалізації в англійському і китайському розділах «Вікіпедії»: спільне і відмінне
Автори: Стрілець, В.В.
Ключові слова: глобалізація
антиглобалізація
Вікіпедія
стаття
Дата публікації: 2020
Короткий огляд (реферат): Науковий інтерес до онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» зумовлюється фактом відображення в її мовних розділах відповідних політичних та ідеологічних оцінок тих чи тих, особливо контроверсійних питань. У першу чергу слід відзначити, що стаття про глобалізацію англійського розділу значно ширша, ніж відповідна стаття у китайському розділі, і відрізняються порівняно великим обсягом, хоча вступи до обох статей приблизно однакові (у китайському – дещо менший). Поняття глобалізації, наведені на початку відповідних статей, хоч і відображають одне й те саме поняття, але сформульовані по-різному. В англійському розділі зазначається, що глобалізація – це процес взаємодії й інтеграції людей, компаній і урядів у всьому світі, а, згідно з інтерпретацією в китайському розділі – це обмін світоглядом, продуктами, концепціями та іншими культурними елементами, що призводить до процесу міжнародної інтеграції. Загальною ознакою для обох розділів є постановка питання тривалості існування глобалізації: вказується, що одні вчені вважають глобалізацію сучасним явищем, а інші простежують її історію, що тривала задовго до європейської епохи великих географічних відкриттів.
Опис: Стрілець В. В. Питання глобалізації та антиглобалізації в англійському і китайському розділах «Вікіпедії»: спільне і відмінне / В. В. Стрілець // Соціально-економічні, політичні та гуманітарні виміри національного та місцевого розвитку : зб. наук. ст. учасників другої Всеукр. наук.-практ. конф. / редкол. : С. В. Степаненко (голова ред.) та ін. - Полтава : ПНПУ імені В. Г. Короленка, 2020. - С. 28-30.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14337
Розташовується у зібраннях:Соціально-економічні, політичні та гуманітарні виміри національного та місцевого розвитку (2020)

Файли цього матеріалу:

Файл Опис РозмірФормат
Стрілець.pdf193,53 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити
Перегляд статистики

Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

 

Valid XHTML 1.0! Програмне забезпечення DSpace Авторські права © 2002-2005 Массачусетський технологічний інститут та Х’юлет Пакард - Зворотний зв’язок