DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Наукові видання >
Витоки педагогічної майстерності >
2019(24) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14263

Название: Реалізація перспективних методів макетування та формоутворення одягу на заняттях із технологій у старшій школі
Авторы: Орлова, Н.С.
Ключевые слова: макетування
паперопластика
фактурне формоутворення
методи формоутворення одягу
художнє проектування одягу
заняття з технологій у старшій школі
Issue Date: 2019
Краткий осмотр (реферат): У статті розглянуто актуальну проблему навчання художнього проектування одягу на заняттях із технологій у старшій школі. З’ясовано, що під час навчання учнів моделювання одягу вчителі використовують і класичні методи формоутворення, які базуються на конструктивній складовій, і ті методи, які раніше виконували декоративну та оздоблювальну функції. До таких методів віднесено фактурне формоутворення як новий напрям текстильного дизайну, коли фактуру тканини не відокремлюють від процесу формування об’ємно-просторової структури виробу. Доведено, що поєднання методів фактурного формоутворення та макетування у навчальному процесі значно покращує сприйняття старшокласниками об’ємно-просторових методів моделювання одягу. Фактурне формоутворення визначено ефективним засобом виразності як поверхні текстильного полотна, так і форми виробу; дослідження можливостей використання цього методу на заняттях з технологій розширює спектр професійної підготовки молоді та спонукає майбутніх учителів технологій до подальших експериментів.
Описание: Орлова Н. С. Реалізація перспективних методів макетування та формоутворення одягу на заняттях із технологій у старшій школі / Н. С. Орлова // Витоки педагогічної майстерності: наук. журн. / Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка. – Полтава, 2019. - Вип. 24. – С. 160-164.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14263
Appears in Collections:2019(24)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
ORLOVA.pdf345,73 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback