DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Природничих наук та менеджменту >
Кафедра ботаніки, екології та методики навчання біології >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
Сучасні досягнення природничих наук (2020) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14193

Название: Охоронювана флора лучних фітоценозів околиць с. Тимки Оржицького району Полтавської області та околиць с. Чернеччина Охтирського району Сумської області
Авторы: Потапова, А.Є.
Хоменко, О.О.
Ключевые слова: охоронювана флора
лучні фітоценози
Issue Date: 2020
Краткий осмотр (реферат): Лучна рослинність має вагоме ландшафтне і рекреаційне значення, є екотопом для зростання багатьох лікарських, цінних кормових, декоративних та інших корисних рослин, серед яких чимало видів, що включені до «Червоної книги України» та до регіонально рідкісних списків областей. При вивченні видового складу лучних рослин околиць с. Тимки Оржицького району Полтавської області та с. Чернеччина Охтирського району Сумської області нами була знайдені охоронювані види флори лучних фітоценозів: проліска дволиста (Scilla bifolia L.), оман високий (Inula helenium L.), шавлія поникла (Salvia nutans L.). Проліска дволиста, що належить до родини лілійні (Liliaceae), зростає у широколистяних лісах, здебільшого у долинах річок, але часто виходить на лісові галявини і притерасні схили заплавних лук. У сприятливих умовах виступає домінантом у складі синузії весняних ефемероїдів. Зростає групами, рідше поодиноко. В Україні найбільш поширена в районі Лісостепу, рідше на Поліссі [6, 13]. Вид занесений до регіонального списку Полтавської області. Охороняється в ландшафтних заказниках «Панський маєток» і «Христанівський» та в лісовому заказнику «Урочище Крупське». Культивується в багатьох ботанічних садах та парках, інколи на присадибних ділянках [9]. Антропогенний вплив проявляється при масовому зриванні на букети, переважно для продажу, викопування цибулин, рекреаційне навантаження [10]. Режимом збереження та заходами охорони є проведення громадських акції з охорони первоцвітів, контроль за забороною продажу та станом популяцій [3].
Описание: Потапова А. Є. Охоронювана флора лучних фітоценозів околиць с. Тимки Оржицького району Полтавської області та околиць с. Чернеччина Охтирського району Сумської області / А. Є. Потапова, О. О. Хоменко // Сучасні досягнення природничих наук : матеріали Всеукр. студ. наук.-практ. конф. (для молодих науковців, студентів, магістрантів, аспірантів), (м. Полтава, 29-30 квіт. 2020 р.) / за заг. ред. проф. М. В. Гриньової ; Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка. – Полтава, 2020. – С. 200-202.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14193
Appears in Collections:Сучасні досягнення природничих наук (2020)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Potapova.pdf190,74 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback