DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Природничий >
Кафедра біології і основ здоров'я людини >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
Проблеми відтворення та охорони біорізноманіття України (2016) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/13188

Название: Біолого-екологічні особливості та видовий склад водних та навколоводних клопів (Insecta, Heteroptera) урбоекокомплексів міста Полтави та його околиць
Авторы: Тертишник, Є.І.
Паляниця, О.В.
Ключевые слова: водний клоп
комахи
водні комахи
Heteroptera
Hemiptera
Gerromorpha
навколоводні клопи
Issue Date: 2016
Краткий осмотр (реферат): Водні клопи поряд з комахами інших рядів, які розвиваються у воді, без сумніву, відіграють певну роль у житті водойм і мають важливе значення у біоценозах і кругообігу речовин. Будучи хижаками, які, як правило, не мають вузької харчової спеціалізації, вони відіграють роль санітарів у водоймах. Ряд видів знищують личинок і лялечок комарів та ґедзів у воді. У товщі води на личинок двокрилих нападають водні клопи Nepomorpha, а на її поверхневій плівці лялечки та імаго комарів слугують здобиччю для водомірок Gerromorpha. Вони визнані багатьма авторами в якості регуляторів розмноження гнусу в їх природних умовах і рекомендовані для використання у біологічному контролі, особливо там, де неможливо використати інші методи боротьби. Деякі дослідники вважають водних клопів особливо небезпечними ворогами личинок комарів і корисними для людини комахами. Особливо значною є їх роль у обмеженні розмноження малярійного комара. В місцях масового виходу комарів водні клопи у природі помітно знижують чисельність останніх.
Описание: Тертишник Є. І. Біолого-екологічні особливості та видовий склад водних та навколоводних клопів (Insecta, Heteroptera) урбоекокомплексів міста Полтави та його околиць / Є. І. Тертишник, О. В. Паляниця // Здоров’я людини: теоретичні, практичні та методичні аспекти. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції / За загальною редакцією проф. М.В. Гриньової. - Полтава: Астрая, 2016. 31-35.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/13188
Appears in Collections:Проблеми відтворення та охорони біорізноманіття України (2016)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
14.pdf212,8 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback