DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Природничий >
Кафедра біології і основ здоров'я людини >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
Біорізноманіття України в світлі ноосферної концепції академіка В.І. Вернадського (2014) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/12373

Название: Динаміка накопичення підстилки та опаду на лучних ділянках в околицях села Затін Великобагачанського району Полтавської області
Авторы: Орлова, Л.Д.
Чумак, М.В.
Ключевые слова: підстилка
село Затін Великобагачанського району
лучні ценози
опад
рослинні угруповання
лучні фітоценози
рідкісні види рослин
Issue Date: 2014
Краткий осмотр (реферат): Одним із показників інтенсивності процесів, які відбуваються в фітоценозах є накопичення на поверхні ґрунту мертвих залишків рослин. Динаміка накопичення таких залишків обумовлюється тим, що зміна сезонів для кожного відрізку вегетаційного періоду характеризується певним співвідношенням процесів накопичення і відмирання зелених частин рослин та їх подальшим розкладом. Знищення або накопичення на поверхні ґрунту лучних ценозів рослинних решток створює ту чи іншу структуру лучного фітоценозу, змінює їх видовий склад та ритміку розвитку, може навіть обумовити зміну угруповань (наприклад, пасовищна дигресія). Отже, цей шар є не тільки вмістилищем тих чи інших речовин, що збагачують ґрунт, а і важливим структурним елементом самого травостою. Саме тому, М.М. Міна запропонував визначати запаси підстилки та опаду і за їх співвідношенням з'ясовувати процес накопичення та розкладу органічної речовини у фітоценозах. В Україні значний внесок у вивчення підстилки, опаду, кругообігу речовин в основному у лісових фітоценозах степової зони зробили вчені Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. Вони наголосили, що при вивченні окремих ланок біологічного кругообігу особливу увагу слід приділяти підстилці та опаду.
Описание: Орлова Л. Д. Динаміка накопичення підстилки та опаду на лучних ділянках в околицях села Затін Великобагачанського району Полтавської області / Л. Д. Орлова, М. В. Чумак // Біорізноманіття України в світлі ноосферної концепції академіка В.І. Вернадського. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції / За загальною редакцією проф. М.В. Гриньової. – Полтава: Астрая, 2014. – С. 70-73.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/12373
Appears in Collections:Біорізноманіття України в світлі ноосферної концепції академіка В.І. Вернадського (2014)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
32.pdf145,75 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback