DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Наукові видання >
Біологія та екологія >
2018(1) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/10293

Название: Авторитетний науковець і викладач, ботанік, флорист, еколог, подвижниця заповідної справи в Україні ( пам'яті доктора біологічних наук, професора Олени Миколаївни Байрак)
Авторы: Самородов, В.М.
Буйдін, В.В.
Гапон, С.В.
Орлова, Л.Д.
Смоляр, Н.О.
Ключевые слова: природничий факультет ПНПУ імені В. Г. Короленка
Байрак Олена Миколаївна
Issue Date: 2018
Краткий осмотр (реферат): 3 лютого 2018 року на 61-му році життя після трагічної аварії у засніжених Карпатах загинула славна полтавка Байрак Олена Миколаївна. Її серце перестало битися у розквіті сил і таланту, але творча діяльність навічно обезсмертила цю знакову для усієї країни постать. Народилася Олена Байрак 7 серпня 1957 року у м. Полтаві в сім’ї службовців. Після закінчення у 1975 році Полтавської середньої школи №2 вона пов’язала себе із природничим факультетом Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Тут пройшла шлях від студентки-відмінниці до доктора біологічних наук, професора, завідувачки кафедри екології та охорони довкілля, організованої з її ініціативи у 2001 році. На цій кафедрі вона створила свою наукову школу, сформувалась як натхненний та високоерудований педагог, організатор навчального процесу. Із 1978 року вивчала лишайники лісів Полтавщини. Дипломна робота «Лишайники соснових лісів Полтавської області» (науковий керівник – В.В. Буйдін) була відмічена дипломом І ступеня республіканського конкурсу студентських наукових робіт. У 1981 році з відзнакою закінчила Полтавський педінститут імені В.Г. Короленка і стала асистентом кафедри ботаніки: вела лабораторні заняття із систематики вищих і нижчих рослин, польову практику з морфології та систематики, здійснювала ліхенологічні дослідження.
Описание: Самородов В. М. Авторитетний науковець і викладач, ботанік, флорист, еколог, подвижниця заповідної справи в Україні ( пам'яті доктора біологічних наук, професора Олени Миколаївни Байрак) / В. М. Самородов, В. В. Буйдін, С. В. Гапон, Л. Д. Орлова, Н. О. Смоляр // Біологія та екологія : наук. журн. / Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка. - Полтава, 2018. - Т. 4, № 1. - С. 123-127.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/10293
Appears in Collections:2018(1)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
15.pdf832,95 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback