DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Природничих наук та менеджменту >
Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
20 Каришинські читання >

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/10112

Назва: Реакції циклоприєднання карбокомпонентів - найбільш яскара сторінка органічної хімії (Гельц, Альдер, Робенсон, Кневенагель)
Автори: Орлов, В.Д.
Ключові слова: органічна хімія
реакція Дільса-Альдера
реакції Кньовенагеля
реакції карбоциклізації
Дата публікації: 2013
Короткий огляд (реферат): Органічна хімія як навчальна дисципліна стала пасинком в шкільних програмах. Це помітно вже на фоні зменшення загальної кількості годин, що відводяться на вивчення хімії у середній школі. Це особливо прикро тому, що хімія як галузь природничих знань має ті ж самі закони, але виклично об’єктивні, що керують і людським життям. І їх знання важливо кожному. І це ілюструється, наприклад, тим, що значна кількість Нобелівських премій з хімії була призначена вченим за їх видатний вклад в розвиток окремих галузей органічної хімії. Декілька з них були надані за так звані реакції карбоциклізації. Давно вже відомі і стали класичними реакції Дільса-Альдера, в яких одна сполука відіграє роль дієна, а друга – дієнофіла.
Опис: Орлов В. Д. Реакції циклоприєднання карбокомпонентів - найбільш яскара сторінка органічної хімії (Гельц, Альдер, Робенсон, Кневенагель) / В. Д. Орлов // Методика навчання природничих дисциплін у вищій та середній школі. XX Каришинські читання : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., (Полтава, 29-30 трав. 2013 р.) / за заг. ред. М. В. Гриньової ; Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка, Ін-т педагогіки НАПН України, Полтавська міська рада та ін. – Полтава : ПНПУ імені В. Г. Короленка, 2013. – С. 257.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/10112
Розташовується у зібраннях:20 Каришинські читання

Файли цього матеріалу:

Файл Опис РозмірФормат
132.pdf217,23 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити
Перегляд статистики

Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

 

Valid XHTML 1.0! Програмне забезпечення DSpace Авторські права © 2002-2005 Массачусетський технологічний інститут та Х’юлет Пакард - Зворотний зв’язок