DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Історії та географії >
Кафедра історії України >
Статті >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/16814

Название: Суспільно-політичні і наукові рефлексії кінця 1980-х – 1990-х рр. На розсекречення архівно-кримінальних справ репресованих громадян
Авторы: Бабенко, Л.Л.
Ключевые слова: репресії
розсекречення архівно-кримінальних справ
репресовані громадяни
тоталітаризм
Issue Date: 2021
Краткий осмотр (реферат): Серед великої кількості видів і типів джерел для дослідників новітньої історії України радянської доби особливе значення мають архівно-кримінальні справи репресованих громадян. Це унікальне документальне свідчення епохи радянського більшовицького тоталітаризму, наслідки і рудименти якого досі не подолані у суспільній свідомості. Український історик С.В. Кульчицький, розмірковуючи над проблемами теорії і практики радянського тоталітаризму, наголошував, що цей режим «спромігся поставити у залежність від себе як суспільство, так і мало не кожну окремо взяту людину», тому атрофія державних структур на рубежі 1980-х – початку 1990-х рр. виявилася надзвичайно болючою: «В історії людства ще не було випадків, коли сотням мільйонів людей доводилося пристосовуватися до принципово нових умов існування за лічені роки» [1, с. 5].
Описание: Бабенко Л. Л. Суспільно-політичні і наукові рефлексії кінця 1980-х – 1990-х рр. На розсекречення архівно-кримінальних справ репресованих громадян / Л. Л. Бабенко // Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри : збірник наукових праць. Вип. 8 / відп. ред. М. І. Михайлуца. – Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2021. - С. 13-19.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/16814
Appears in Collections:Статті

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Бабенко Л. Л. Суспільно-політичні і наукові рефлексії.pdf251,74 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback