DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Наукові видання >
Рідний край >
2018(1) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/9858

Название: Музика - категорія державна (хроніка підготовки та проведення довоєнних і повоєнних союзних, республіканських, обласних і районних свят пісні на прикладі історії районного самодіяльного хору в селі Лазірках на Полтавщині)
Авторы: Гусленко, Р.
Ключевые слова: село Лазірки
українські пісні
ліричні пісні
жанри пісень
народна пісня
хор
музична Полтавщина
Лазірківський районний самодіяльний хор
Issue Date: 2018
Краткий осмотр (реферат): Говорять: королівську кров носять не в бочках, а у кровоносних судинах. Подібними, знаковими для духовної моці країни, кровоносними судинами є народні пісні. Як носії генетичного коду нації, що дісталися нам як спадок тисячоліть. Як скрижалі, на яких записані світогляд народу, його образотворча мова, духовні завдання на день насущний і прийдешній. Найдавніші пісні про створення світу звучали у світлославних колядках. У щедрівках пращури втілювали родючу силу життєтворчої картини світу. У веснянках уславляли ясне-карасне світило та тії ж життєтворчі процеси у світі земному і вишньому. Кожної пори Володар мав відповідні втілення в народних піснях. Узимку він був «паном-Господарем», а влітку – самим Купайлом. На любові до землі, до батьківщини трималася волелюбна душа народу. Його пісні – творчий здобуток духу і знань укоріненого етносу. Тому вони вічні, як сам народ, як вічний сам світ, у якому він живе.
Описание: Гусленко Р. Музика - категорія державна (хроніка підготовки та проведення довоєнних і повоєнних союзних, республіканських, обласних і районних свят пісні на прикладі історії районного самодіяльного хору в селі Лазірках на Полтавщині) / Р. Гусленко // Рідний край : альм. Полтав. нац. пед. ун-ту / голов. ред. М. Степаненко. – Полтава, 2018. – №1 (38). - С. 163-172.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/9858
Appears in Collections:2018(1)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
36.pdf654,08 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback