DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Наукові видання >
Витоки педагогічної майстерності >
2022(29) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/19319

Название: Метод проєктів у вивченні дисципліни «основи антропології, біології та генетики людини»: формування професійних компетентностей майбутніх учителів біології та основ здоров’я
Авторы: Юсипіва, Т.І.
Ключевые слова: загальні та спеціальні компетентності вчителя біології та здоров’я людини
професійна підготовка
здобувачі вищої освіти
метод проєктів
клініко-генеалогічний метод
генетика людини
Issue Date: 2022
Краткий осмотр (реферат): У статті розкрито методичні аспекти застосування проєктної технології для опанування студентами спеціальності 014. Середня освіта програмового матеріалу дисципліни «Основи антропології, біології та генетики людини». Показано, що розробка проєкту «Складання та аналіз власного родоводу» є засобом формування професійних компетентностей майбутніх учителів у галузі генетики людини. Постановка проблеми в загальному вигляді та вказівка на її зв’язок із важливими науковими та практичними завданнями. Формування професійних компетентностей майбутніх учителів біології – нагальна проблема фахової підготовки вчителя (Мельниченко, 2017, с. 193). Програмовий матеріал з біології 9-го класу за темами «Збереження та реалізація спадкової інформації» і «Закономірності успадкування ознак» передбачає формування у школярів відповідального ставлення до планування сім’ї, виконання ними проєктів зі складання родоводів й проведення розрахунків для аналізу успадкування окремих ознак у родині, усвідомлення учнями важливості генетичного консультування для народження здорових дітей, необхідності застосування різноманітних методів діагностики для прогнозування здоров’я нащадків у разі генетичного ризику. Відтак вчитель біології та здоров’я людини має бути компетентним у цих питаннях (Юсипіва, 2021).
Описание: Юсипіва Т. І. Метод проєктів у вивченні дисципліни «основи антропології, біології та генетики людини»: формування професійних компетентностей майбутніх учителів біології та основ здоров’я // Витоки педагогічної майстерності: журнал / Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка. Полтава, 2022. Випуск 29. С. 240-248.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/19319
Appears in Collections:2022(29)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
40.pdf1,41 MBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback