DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Наукові видання >
Ukrainian professional education >
2019(6) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14797

Название: Східнослов’янський еталон синкретизму ренесансної гуманістичної думки і християнської догматики в етико-педагогічній спадщині францішека скорини
Авторы: Семеновська, Л.А.
Лобода, Д.О.
Ключевые слова: асоціативне поєднання
гуманізм
ідентичність
синкретизм
християнський догматизм
чесноти
етико-педагогічне вчення
етнос
Issue Date: 2019
Краткий осмотр (реферат): Статтю присвячено відтворенню історико-педагогічних вчень відомого східнослов’янського вченого, філософа, гуманіста і першодрукаря білоруського походження Францішека Скорини. Зокрема, проаналізовано його прологи та епілоги, якими видавець намагався донести повний зміст віровчення Святого Письма до кожної людини. Для подальшого встановлення приналежності гуманістично налаштованого інтелектуального авангарду східнослов’янської етногрупи до загальноєвропейського виведено спільну рису – притаманний обом ученням синкретизм античної антропософії з християнським морально-етичним інструментарієм. Систематизуючи уявлення про східнослов’янське Відродження XIV–XVІІ століть, серед його ідей представлено зразок такого асоціативного поєднання – етико-педагогічне вчення предтечі білоруського гуманізму Францішека Скорини. Проілюстровано, що Францішек Скорина в якості «ідеальної людини» пропонував досконалу, високоморальну особистість із високим рівнем духовності, інтелекту, з сукупністю чеснот і характеристик, притаманних цілям виховних практик ранньомодерної доби. Його морально-педагогічні настанови стали принципово новою виховною «програмою» на теренах східнослов’янського етнічного поля в порівнянні з попередньою середньовічною аскезою і догматизмом.
Описание: Семеновська Л. Східнослов’янський еталон синкретизму ренесансної гуманістичної думки і християнської догматики в ети-ко-педагогічній спадщині францішека скорини / Л. Семеновська, Д. Лобода // Ukrainian professional education = Українська професійна освіта: науковий журнал / Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка. – Полтава, 2019. – Вип. 6. – С. 112-120.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/14797
Appears in Collections:2019(6)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Semenovska.pdf338,23 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback