DSpace
 

DSpace of Korolenko Poltava National Pedagogical University >
Факультети та кафедри >
Факультети >
Факультет Природничий >
Кафедра біології і основ здоров'я людини >
Матеріали наукових конференцій та семінарів >
Проблеми відтворення та охорони біорізноманіття України (2016) >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/13244

Название: Таксономічна структура видового складу локулоаскоміцетів (Dothideomycetes) лісових рослинних угруповань степової зони України
Авторы: Корольова, О.В.
Ключевые слова: локулоаскоміцети
степ
степова зона України
комплекси локулоаскоміцетів
Issue Date: 2016
Краткий осмотр (реферат): Природні ліси вкривають 4,2% території степової зони України і зростають в заплавах річок, у балках переважно в північній частині степової зони, а також на надлукових піщаних терасах річок. Ліси належать до екстразонального типу рослинності степової зони, і, за цих умов, можна передбачити формування у лісових фітоценозах специфічних видових комплексів мікроскопічних грибів, пов’язаних із лісовою рослинністю. В результаті наших досліджень встановлено, що видова різноманітність грибів класу Dothideomycetes (далі — локулоаскоміцетів) в угрупованнях природної лісової рослинності степової зони України включає 43 види з 24 родів 15 родин 5 порядків. У складі лісової мікобіоти переважають представники порядку Pleosporales (Pleosporomycetidae) (32 види, 74% від загального числа видів локулоаскоміцетів лісових угруповань), порядки Capnodiales та Botryosphaeriales представлені 5 та 4 видами відповідно, по одному виду включають Dothideales та Patellariales.
Описание: Корольова О. В. Таксономічна структура видового складу локулоаскоміцетів (Dothideomycetes) лісових рослинних угруповань степової зони України / О. В. Корольова // Проблеми відтворення та охорони біорізноманіття України. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції / За загальною редакцією проф. М.В. Гриньової. — Полтава: Астрая, 2016. — С. 85-86.
URI: http://dspace.pnpu.edu.ua/handle/123456789/13244
Appears in Collections:Проблеми відтворення та охорони біорізноманіття України (2016)

Files in This Item:

File Description SizeFormat
35.pdf127,98 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback